Drobečková navigace

Úvod > Okna > Hliníková okna

Hliníková okna

Bezúdržbová hliníková okna pro nízkoenergetické domy

Precizní provedení, tvarová stálost, nízká hmotnost a dobrá izolace rámů. To jsou hlavní přednosti bezúdržbových hliníkových oken. Rámy oken vyrábíme úzké i ve velkých rozměrech a barevně je zcela přizpůsobíme exteriéru domu. Moderní jednoduchý profil pro rodinné domy, subtilní profil pro historické budovy nebo industriální objekty případně okna se skrytým křídlem si zamilujete. Pokud tedy sníte o prostorném domě plném přirozeného světla, budou hliníková okna ideálním řešením.

 

 

Trvanlivost hliníkových oken

Hliníková okna jsou velmi oblíbená především díky své trvanlivosti. Hliník jako konstrukční materiál nekoroduje, a proto jsou hliníkové profily odolné vůči vlhkosti a povětrnostním vlivům. Tato vlastnost zajišťuje, že si okna zachovají svůj estetický vzhled po mnoho let. Lehkost hliníku navíc umožňuje výrobu konstrukcí velkých rozměrů, což otevírá možnost realizace skutečně inovativních návrhů.

 

Energetická účinnost a tepelné parametry

Klíčovým faktorem při výběru oken je jejich energetická účinnost. Hliníková okna díky použití systémů teplých profilů a těsnění dosahují velmi dobré těsnosti a nízkého součinitele prostupu tepla. Výrobky mají vysoké tepelné parametry, chrání před tepelnými ztrátami, což se projevuje v komfortu bydlení a nižších nákladech na vytápění.

O vysokých tepelněizolačních vlastnostech hliníkových oken svědčí i to, že stále častěji získávají mezinárodní certifikace od nezávislých institucí umožňující jejich použití v pasivní výstavbě, která je proslulá svými vysokými standardy energetické účinnosti.

 

Velké rozměry hliníkových oken

Pokud sníte o prostorném domě plném přirozeného světla, mohou být hliníková okna ideálním řešením. Díky odolným a statickým hliníkovým profilům je možné instalovat velkoplošná zasklení přes celou stěnu obývací místnosti. Tím dům nejen získá moderní nádech, ale také se stane pro obyvatele přívětivějším díky lepšímu osvětlení klíčových oblastí.

 

Možnost kombinace s jinými materiály

Jedinečnou vlastností hliníkových oken je, že je lze v budově kombinovat s okny z jiných materiálů. V jedné barvě a stylu můžeme mít jak hliníková okna v obývacím pokoji, který je reprezentativní částí domu, tak levnější plastová okna v místnostech, které slouží pouze členům domácnosti.

 

Bezpečnost a důvěra

Bezpečnost je pro každou domácnost klíčová. Hliníková okna v tomto ohledu nabízejí řadu bezpečnostních prvků, jako jsou skla odolná proti vloupání, kování certifikované pro odolnost proti neoprávněnému přístupu a závěsy odolávající narušení.

Jaké jsou výhody hliníkových oken?

  • výroba rámů velkých rozměrů
  • dlouhá životnost a barevná stálost
  • menší deformace a nižší tepelná roztažnost
  • ekologické řešení díky recyklovatelnosti hliníku
  • možnost výroby úzkých rámů i při atypických a velkých rozměrech
  • nižší hmotnost oproti plastovým oknům

Jaké jsou nevýhody?

  • vyšší pořizovací cena oproti plastovým oknům
  • v některých případech menší tepelná izolace 

 

Veškeré hliníkové systémy nabízíme z profilového systémů od renomované společnosti ALUPROF

ALUPROF se již po deváté v řadě umístila na stupni vítězů žebříčku Stavební značka roku s tituly Zlatý šampion roku 2023 a Zlatá stavební značka roku 2023.

Byli  oceněni v následujících kategoriích: hliníkové okenní profily a roletové systémy. Průzkum provedla společnost ASM Research Solutions Strategy.

 

Kvalita světové úrovně

Vysokou kvalitu systémů značky ALUPROF potvrzuje více než 70letá zkušenost v oboru, pobočky v Evropě a USA a také četná vyznamenání a ceny. Hliníkové systémy a řešení značky ALUPROF mají mnoho lokálních a mezinárodních certifikátů. Inovativnost jejich výrobků si získala uznání na zahraničních trzích. Řešení značky ALUPROF jsou distribuována do 57 států světa a v současné době máme 9 zahraničních poboček v Evropě a USA.

Jako jeden z nejvýznamnějších výrobců okenních a dveřních hliníkových systémů společnost optimalizuje ALUPROF svá řešení tak, aby byla o krok napřed vůči neustále rostoucím stavebním standardům. Hlavní motto, které je pohání vpřed, zní: Let's build a better future. A právě stavebnictví budoucnosti společně s udržitelným rozvojem jsou základem strategie a motorem neustálého rozvoje.

Díky vlastnímu výzkumnému a inovačnímu centru nabízí novátorská řešení v oblasti výroby a použití hliníku ve stavebnictví. V rámci ekologických aktivit zdokonalují tepelněizolační parametry nabízených systémů a používají recyklovaný hliník ve výrobě. Veškerá činnost je soustředěna na optimalizaci využití hliníku, aby maximálně přispěli k udržitelnému rozvoji stavebnictví.

 

Hliník pro zvláštní účely

Díky vysoké úrovni kvalitativních a pevnostních parametrů v kombinaci s velmi dobrou tvárností lze hliníkové systémy značky ALUPROF přizpůsobit požadavkům dané stavby. Jako výrobce hliníkových systémů společnost ALUPROF garantuje, že systémy se osvědčí jak v soukromé, tak komerční výstavbě – v projektech moderního rázu i při renovací historických budov a památek. Společným jmenovatelem všech výrobků značky ALUPROF je energetická úspornost a udržitelné stavebnictví.

 

Informace o odesílateli
Zpráva
Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
Děkujeme za poptávku.